Zapytaj o wycenę

Zamknij blogera w lodówce – 8 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie Augmented Reality (AR) vol. 2

20.06.2017

Najlepsze pomysły przychodzą nam do głowy podczas zabawy.

Tak się przyjemnie składa, że proces kreacji przy wykorzystaniu najnowszych technologii AR+ to dla nas spora porcja rozrywki w pracy. Lekka, pełna optymizmu i pomysłów głowa – tak powinien (i może!) pracować każdy, bo proces twórczy jest przyjemnością. Zapraszamy do wspólnej kreacji.

Poprzez technologie dążymy do zintensyfikowania form współpracy i komunikacji z użytkownikiem. Tak naprawdę nie chcemy, by klienci byli postrzegani jako użytkownicy, których należy „rozgryźć” i uśrednić – chcemy wspierać indywidualizm, tak by wszyscy, którzy tego zapragną, mogli cieszyć się z nami możliwością tworzenia wspólnej rzeczywistości w procesie „designu partycypacyjnego”. Rozszerzona Rzeczywistość jest jednym z narzędzi, które dają taką możliwość. Uważamy, że podział na producentów, którzy kreują potrzeby w oparciu o uśrednione dane rynkowe, i biernych konsumentów jest modelem przestarzałym wynikającym z braku możliwości aktywnej współpracy na polu kreacji. Chcemy dawać się inspirować, zacierać granice pomiędzy twórcą a konsumentem, wyrwać się z XX-wiecznego schematu jednobiegunowego narzucania trendów przez mass media.

Zamknij blogera w lodówce

Producenci artykułów spożywczych starają się zmieścić na opakowaniach maksimum informacji. Zapisane drobnym maczkiem słowa stają się tłem dla graficznej całości opakowania. Już do tego przywykliśmy, na ich treść nikt nie zwraca uwagi – a w niej rzadko odwiedzany adres internetowy z radami i przepisami, może nawet jakieś odniesienie do filmu… Do tych informacji dotrze może kilku kulinarnych freaków, a przecież przydałyby się nie tylko im.

Z drugiej strony są kulinarni blogerzy – inspirujący i podpowiadający, jak gotować dobrze, zdrowo i smacznie. Rzecz w tym, że przyrządzenie tego, co proponują, wymaga specjalnego przygotowania: musisz wyjść na zakupy, dysponować odpowiednimi produktami i czasem. A co, jeśli by zamknąć blogera w lodówce? Niech patrzy, co tam jest, i na podstawie znalezionych składników podpowiada, jaki posiłek można zrobić? Do tego w określonym czasie i o odpowiedniej wartości kalorycznej. Blogerzy kulinarni rzadko przygotowują dania ze składników, które akurat mamy pod ręką lub które po prostu chcielibyśmy wykorzystać, by nie marnować jedzenia.

Augmented Reality daje możliwość właściwego połączenia dwóch kwestii: informacji na temat tego, z czego chcemy przyrządzić danie, z przedstawieniem odpowiedniego przepisu. Wyobraź sobie, że za pomocą smartfona oglądasz opakowanie albo produkt, na bazie którego chciałbyś przygotować danie. Wybierasz kucharza, a następnie przepis. Weryfikujesz listę produktów, wartości odżywcze, kalorie etc., a następnie oglądasz film, jak przyrządzić dane danie czy deser.

Jeśli wszystko się udało (i smakowało), przepis można dodać do ulubionych, a kolejne sugestie będą celniej trafiały w Twoje preferencje smakowe. Sponsorowani blogerzy mogą tworzyć i promować przepisy oparte o konkretne składniki, które zostały w lodówce, albo o konkretne produkty zalegające na półkach. Podziel się swoją koncepcją na to, jak coś powinno wyglądać i funkcjonować. Teraz MOŻESZ WSZYSTKO! Chcesz zmieniać świat? Możesz patrzeć, jak robią to inni, lub zacząć robić to sam.

Piotr Bardadyn

Przedsiębiorca i Business Developer wrocławskich spółek technologicznych. Studiował na uniwersytetach w Niemczech, Hiszpanii i Polsce. Lubi innowacje poprzez technologie i podróże.