Zapytaj o wycenę

To nie jest kolejny poradnik SEO

13.04.2017

Współczesną walkę o pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania Google można śmiało porównać do szaleńczego wyścigu samochodów, w którym leciwy Fiat 126P przegrywa na przedbiegach ze współczesnymi demonami prędkości. Nowoczesny design i wysokie osiągi w testach prędkości to istotne czynniki rankingowe, ale nawet one nie gwarantują w tej chwili pierwszej lokaty.

Aby znaleźć się w TOP 3, należy solidnie się napocić, tym bardziej, że w internetowym rajdzie nawet złoty laur zwycięstwa nie jest dany raz na zawsze. Google nieustannie zmienia zasady, zmuszając właścicieli stron do ciągłych upgradów. Kto się nie dostosuje zostaje z tyłu, ze stratą, którą niełatwo będzie nadrobić.

Jeśli zanotowałeś spadek pozycji, twoją stronę odwiedza mniej klientów , to prawdopodobnie ktoś z nowych graczy siedzi ci na ogonie lub właśnie macha ręką w swoim lusterku, dodając gaz do dechy…

Na całe szczęście Google nie trzyma wszystkich swoich wytycznych w sejfie, a nawet więcej, otwarcie dzieli się wiedzą, mogącą zadecydować o Twoim zwycięstwie.

Szybki upgrade lub zmiana starego modelu samochodu na nowy, to nieraz życiowa konieczność – podobnie jest w wypadku strony internetowej.

Kiedy warto pomyśleć o zmianie

1. Jeśli twoja strona źle wyświetla się na telefonach i tabletach. – W 2017 roku ilość użytkowników urządzeń mobilnych przekroczyła ilość użytkowników komputerów i laptopów. Na skutek zwiększenia ruchu z urządzeń mobilnych Google coraz silniej promuje w wynikach wyszukiwania te witryny, które są dostosowane do urządzeń mobilnych.

2. Jeśli Postawiłeś stronę dwa, sześć, dziesięć lat temu. – Stare rozwiązania technologiczne bywają przyczyną złego funkcjonowania i awarii, bądź mogą znacząco spowalniać stronę. Podstawowy audyt prędkości ładowania się strony każdy może przeprowadzić sam, korzystając z Google PageSpeed Tools:

Dobry wynik:

Zły wynik:

Nasze wyniki testu:

Jeśli ,twój wynik to mniej niż 65%?  Może pora zjechać do Pit-stopu?

3.Jeśli Twoja strona nie jest należycie zabezpieczona – brak odpowiednich zabezpieczeń naraża stronę na ataki i wirusy, a twoją firmę na straty finansowe. Google przykłada coraz większą uwagę do bezpieczeństwa strony, dodatkowo promując w wyszukiwarce strony z protokołem szyfrowania HTTPS.

 

Zagrożenie dla bezpieczeństwa firmy w sieci nie pochodzi dziś wyłącznie od hakerów, lecz także od botów, które każdego dnia przeczesują Internet w poszukiwaniu łatwych ofiar. Aby zagwarantować większe bezpieczeństwo przygotowaliśmy pakiet Tytan.

4.Jeśli twoi klienci pochodzą z Internetu, a Tobie zależy na wizerunku – użytkownicy wybierają te serwisy, które są przejrzyste i jak najlepiej spełniają ich oczekiwania. Dobry design, dostępność strony z poziomu urządzeń mobilnych i znajomość własnej grupy docelowej pomagają zatrzymać klientów na stronie i sprzyjają zwiększeniu konwersji.

Jeśli nie prowadzisz analizy ruchu na swojej stronie możesz nie wiedzieć, skąd trafiają do ciebie klienci i ilu z nich oraz dlaczego tracisz. 

5. Jeśli ostatnią optymalizację pod SEO była wykonywana na Twojej stronie przed pojawieniem się Windowsa 10 – dawniej stosowane strategie SEO oparte głównie na słowach kluczowych, a nie zawartości strony, nie tylko są nieskuteczne, co w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do spadku pozycji strony.

Nawet najlepszy kierowca samochodu wyścigowego nie dokona skutecznego przeglądu samemu – ta sama prawda dotyczy wizerunku Twojej marki w sieci.  Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Szymon

Niezaspokojona dusza spragniona cały czas czegoś nowego. Filozof, web-analityk i pisarz, na równi zainteresowany nowymi rozwiązaniami technologicznymi, co i ludzkim wnętrzem.